Škoda Octavia dostane výrazný facelift. Čtyři světla budí vášně

V nové, špičkové formě má být po facelfitu Škoda Octavia. Stejně jako u druhé generace budou i u té třetí trápit veřejnost hlavně faceliftovaná světla. Svůj klíčový model škodovka omladí po 4 letech na trhu, a to dost výrazně: rozdělí přední světla po vzoru Mercedesu E. 

Bestseller značky Škoda Octavia bude mít od nového roku omlazenou vizáž. Chlubí se přepracovanou přídí a zádí, inovovanými systémy infotainmentu a konektivitou. Světla budou v nabídce ve full LED provedení, Škoda Connect připojí auto na internet po vzoru nedávno představeného Kodiaqa. Octavia dorazí současně jako liftback i kombi. 

Čtyři světla a připojení na internet

Největší změny udělal šéfdesignér Jozef Kabaň na přední masce. Octavia dostala na každé straně po dvou světlometech, která vytváří „čtyřokou“ tvář, což už teď způsobuje velké vášně. Za nás je to ale krok dopředu, protože konzervativní design světel začínal být po letech docela nudný. Celá příď teď působí mohutnějším, širším dojmem.
 
Nové budou i infotainment systémy. Všechny čtyři – jmenovitě Swing a Bolero a navigační systémy Amundsen a Columbus – teď mají kapacitní displeje ve skleněném designu, které reagují již na lehký dotyk. Columbus má displej s úhlopříčkou 9,2 palce; systém disponuje WLAN-hotspotem a na přání i modulem pro SIM-kartu s rychlostí LTE pro rychlé připojení k internetu.

Plno nových drobností

Škoda slibuje i nové “simply clever” nápady: klíč s možností personalizace, do nějž si může několik uživatelů uložit své osobní nastavení, vyhřívaný věnec volantu, sklopné stolky na zadní straně předních opěradel, držáky nápojů usnadňující otevírání PET-lahví, a u verze kombi také vyjímatelná svítilna v zavazadlovém prostoru.
 
Nová Octavia bude mít v nabídce pět motorů TSI a čtyři motory TDI v objemech od 1,0 do 2,0 litrů. Výkonnostní spektrum začíná na 63 kW (84 koní) a končí u 135 kW (184 koní). Skoro pro všechny z nich je vedle manuální převodovky v nabídce i šesti nebo sedmistupňový automat DSG. Pro motory 1,8 TSI a 2,0 TDI nabízí i pohon všech kol 4×4.
 
Škoda Octavia po faceliftu půjde objednat v závěru letošního roku, první dorazí k zákazníkům počátkem roku 2017.
 
Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie