Škoda Joyster jiná než jsme čekali aneb VW Scirocco po česku

Se zajímavou zprávou přišel britský server Auto Express. Škoda Joyster nebude městským miniautem, jak jsme si až do dnešního dne mysleli, ale sportovním třídvéřákem postaveným na platformě VW Golf s motory VW Scirocco. Prodávat by se mohl už od konce letošního roku.


Vydáno: 10.2.2011

O Škodě Joyster jsme vás informovali před nedávnem. Třídvéřová škodovka měla být odrůdou městského miniauta od Volkswagenu, které nese označení Up!, a který koncern představil před třemi lety na autosalonu ve Frankfurtu. Jak ale se zdá, všechno je jinak.

Nejmenovaný zdroj britského magazínu Auto Express tvrdí, že Joyster sice bude mít pouze tři dveře, ale rozhodně se nebude jednat o městské přibližovadlo. Automobil postavený na podvozku VW Golf bude sportovní třídveřové coupé, které se stane konkurencí VW Scirocco.

Informátor britského magazínu také doplnil, že vůz je výrobě mnohem blíže, než by se mohlo zdát a do prodeje by se údajně mohl dostat už na sklonku letošího roku.

„Škodu Scirocco“ by měly pohánět benzinové motory 1,4 TSI s výkonem 122, respektive 160 koní, případě dvoulitrový turbodiesel, který podává výkon 140 koní. Časem by měl následovat dvoulitrový benzín s vynikajícími parametry 210, repsektive 265 koní – podle druhu převodovky automobilu.

Vzhledem k nižší cenové hladině škodovek by tak cena Joysteru mohla začínat na přibližně 450 000 Kč.

Text: Redakce
Foto: AutoExpress.co.uk

Galerie