Škoda Joyster bude realitou. Název ponese nové miniauto

Nejmenší Škodovka se blíží. První české supermini, která bude vycházet z konceptu VW Up!, by se měl do prodeje dostat v roce 2012, ponese staronový název Škoda Joyster – tak se jmenoval koncept z roku 2006. Bude se jednat o čtyřmístné auto, které bude konkurovat těm nejmenším vozům, jako je Toyota iQ či kolínské trojici Peugeot 107 / Toyota Aygo / Citroën C1.

Vydáno: 22.7.2010

Joyster ale nebude příliš podobný oceňovanému konceptu z roku 2006. Pokud se tedy vyplní představa, kterou zveřejnil britský server AutoExpress.co.uk (srovnání obrázků níže).

Z konceptu Volkswagen Up! budou, kromě VW a Škody, těžit i další značky: španělský Seat a nový partner, japonská automobilka Suzuki. Malá auta vycházející z tohoto modelu se tak budou objevovat po celém světě, zřejmě pod koordinací Volkswagen Group.

Motory koncern VW ještě nepotvrdil, ale očekává se benzínový tříválec o objemu 1,0 litr a dieselový tříválec o objemu 1,2 litru. Emise by se měly držet pod 100 g/km u benzínu a 80 g/km u nafty. Později budou s největší pravděpodobností následovat elektrické verze.

Cena nových aut by měla začínat pod hranicí 200.000 korun.

Text: Redakce
Foto: AutoExpress.co.uk

Galerie