Škoda je v krizi. Sníží výrobu o 2500 aut

Krize finančního trhu zasáhla další podnik v Česku: automobilka Škoda sníží dvoudenní výrobu svých závodů o 2500 vozů. Včera se vedení firmy dohodlo s odbory na dvoudenním omezení výroby ve všech provozech, kromě výroby nového superbu. Provoz tak bude v automobilce omezen v pátek 26. září a 31. října.

Vydáno: 23.9.2008

„Automobilka nevyrobí zhruba 2500 aut,“ řekl v pondělí ČTK mluvčí firmy Jaroslav Černý.

„Důsledky finanční krize zanechávají na evropském trhu negativní stopy. Jako největší exportér v Česku se nebudeme moci těmto negativním vlivům, navíc posíleným silnou korunou vyhnout. Proto reagujeme omezením výroby v těchto dvou dnech,“ řekl mluvčí.

V obou dvou plánovaných dnech se ve Škodovce zcela zastaví výrobní program všech modelů, kromě nového superbu. Kolika lidí se omezení provozu dotkne, není jasné:

„Bude se to posuzovat případ od případu. Někdo třeba nebude moci pracovat vůbec, protože mu nepojede výrobní linka, někteří však budou třeba ve skladech nebo jinde,“ podotkl Černý.

 

 Automobilka prý zatím neplánuje reagovat na finanční krizi nijak jinak. „Tohle jsou aktuální opatření, o ničem dalším zatím nevím,“ dodal Černý.

Zdroj: iHNed.cz
Foto: Zuzana Procházková

Galerie