Škoda Fabia Sportline: nová „sportovní“ verze

Mladoboleslavská automobilka právě zavádí nový stupeň výbavy pro model Fabia. V ceníku tak přibyla kolonka s označením Sportline. Bohužel se jedná pouze o lehce upravený vůz, v žádném případě to není nástupce ostřejšího provedení RS, na který příznivci této značky stále a už poměrně dlouho čekají.


Vydáno: 2.3.2009

Fabia Sportline láká zákazníky na 17“ litá kola, atraktivní barvy, halogenové světlomety nebo snížený podvozek. K dispozici je čtveřice barev karoserie. Ať už si vyberete kteroukoliv z nich, vždy jí budete kombinovat s bílou nebo stříbrnou střechou. Interiér dostal sportovní sedadla, tříramenný volant potažený kůží a kovové pedály. V základu najdeme také automatickou klimatizaci a autorádio Beat. 

Pod kapotu lze umístit staré známé motory: ty benzinové o objemu 1,4 a 1,6 litru, nebo dieselové 1,4 TDI a 1,9 TDI. Základní provedení obsahuje pětistupňovou manuální převodovku, silnější zážehový motor může být doplněn automatickou šestistupňovou převodovkou Tiptronic. Cena startuje u modelu 1.4 16V s manuální převodovkou a činí 329 900 Kč.  

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie