Škoda dodá policii nové Octavie a Fabie v listopadu

Už v listopadu začnou policisté jezdit v nových stříbrných vozech Škoda. Půjde o modely Octavia a Fabia se slušnou výbavou a v policejní úpravě. Informoval o tom mluvčí firmy Jaroslav Černý. Česká automobilka zvítězila v květnovém tendru na 3500 nových aut za asi 1,1 miliardy korun.

Vydáno: 17.7.2008

„Podmínky výběrového řízení splňují modely Fabia, Fabia Combi, Octavia a Octavia Combi s třemi různými motorizacemi,“ uvedl Černý. Součástí vozů bude elektronický stabilizační sytém, přední, boční i hlavové airbagy nebo klimatizace.

Modely Octavia dodá Škoda se speciální policejní úpravou a v novém barevném provedení. Součástí této zakázky bude i technické vybavení až 14 servisních míst a odpovídající školení pracovníků.

Česká policie a mladoboleslavská automobilka chtějí uzavřít smlouvu do konce června. První dodávka by se měla uskutečnit ještě letos, pravděpodobně v listopadu.

Škodovka vyčíslila cenu za dodávku vozů přibližně na 1,1 miliardy korun bez DPH, což bylo nejméně ze tří kandidátů. Import Volkswagen Group nabídl cenu 1,4 miliardy korun a Renault Česká republika téměř dvě miliardy korun.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo v tendru zvítězit, a to nejen proto, že jde o významnou zakázku, ale také proto, že uvidíme i nadále českou policii jezdit v českých vozech,“ uvedl Jan Procházka ze Škody Auto Česká republika.

Vozy značky Škoda slouží polici také v jiných zemích světa. Například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Velké Británii nebo v Izraeli.

Zdroj: Škoda Auto

Galerie