Škoda Auto bude mít nové logo. Možná

Mladoboleslavská automobilka bude mít nové logo. S nepotvrzenou informací přišel list Škodovácký odborář, podle nějž nové logo už viděl šéf koncernu Volkswagen Martin Winterkorn. Časopis přitom nové logo nezveřejnil. Porslýchá se, že by mělo zůstat zelené (vztah škodovky k ekologii), mělo by ale být modernější a na nových vozech má působit důstojněji. Současná okřídlený šíp přitom automobilka používá už 85 let.


Vydáno: 11.11.2010

Časopis Škodovácký odborář přišel s informací, že automobilka Škoda dostane nové logo. I když ho nezveřejnil, má se za to, že by mělo být modernější a na nových vozech má působit důstojněji. „Okřídlený šíp“, jak se současnému logu přezdívá, přitom Škoda Auto používá už 85 let, od doby, kdy ji převzala od dua zakladatelů Laurin&Klement plzeňská škodovka.

Škodovácký odborář má ale jasno: nové logo bude, a už ho viděl i šéf koncernu Volkswagen Martin Winterkorn. „Například jsme mu ukázali nový znak firmy Škoda, který budeme mít a on na něm okamžitě dolaďoval některé věci z pohledu odborníka,“ řekl listu Škodovácký odborář předseda odborů Jaroslav Povšík. Nebývá přitom zvykem, aby vizuální tvář určovali šéfové velkých firem, tato disciplína by měla zůstat v rukou grafiků. Mluvčí automobilky Škoda Auto Rudolf Dreithaler informaci odmítl komentovat.

O novém logu škodovky se mluvilo už před časem, ale nikdy nenabylo reálných obrysů.

Na přiložených fotografiích můžete vidět redesignované logo na několik let starém konceptu Škoda Yeti (jak víme, sériová verze používá současné logo), a úpravu loga na studentské studii Škoda Enve. Možné podoby nového loga zveřejnil i grafický magazín Font.cz ve svém článku Nové logo Škody Auto?.

Vývoj loga automobilky Škoda Auto:

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie