Shelby GT350 odhaleno. Brutálně vyladěný Mustang GT je tu

Během slavnostního zahájení aukce Barrett-Jackson Collector v arizonském Scottsdale odhalil Carroll Shelby a jeho tým svůj nový supersport. Shelby GT350 je založené na novém Fordu Mustang GT a těží i z jeho povedeného 5,0litrového osmiválce.


Vydáno: 20.1.2010

Shelby GT350 bylo postaveno k oslavně 45. výročí, kdy světlo světa poprvé spatřil roadster Shelby Cobra. Podle pana Shelbyho je jeho auto vyvinuto tak, aby bylo lehké, mrštné a silné zároveň. Při stavbě se proto spojil se společnostmi Ford Racing, Goodyear, Borla, Cragar nebo Baer, aby svůj kousek vyvedl do dokonalosti.

Shelby GT350 bude k dispozici pouze v bílém lakování doplněném o „rychlé“ modré pruhy nazvané Shelby Guardsman. Vidlicový osmiválec přenáší svou sílu na kola pomocí 6stupňové manuální převodovky. To vše pak musí ubrzdit disky chlazených brzd o velikosti 14 palců.

Přestože se Shelby GT350 zatím označuje jako koncept, bude pravděpodobně v nezměněné podobě v prodeji už koncem jara. cena by měla začínat na 33.995 dolarech (608.500 korun) s tím, že ale zákazník musí dodat vlastní Ford Mustang GT. V celku je tak potřeba investice zhruba 60 tisíc dolarů, tedy asi 1,1 milionu korun, která dělá Shelby GT350 dražším kouskem, než nejsilnější GT500.

Text: Redakce
Foto: Shelby

Galerie