SEMA Show 2012: Chevrolet, Ford a Chrysler – velká trojka ujela ostatním

Každý rok se v Las Vegas koná SEMA Show – jedna z největších tunigových akcí v USA. Letos stály extravagantní vytuněné káry ve světlech podií od 30.10. do 2.11. I největší výrobci aut v Americe berou Specially Equipment Market Association show jako možnost se ukázat. 

Vydáno: 13.12.2012

Fiat-Chrysler vystavil 24 vozů od Jeepu až k Fiatu 500, které speciálně pro tuto show připravil Mopar. Ze stáje Chrysleru vyjel nadupaný Jeep Wrangler Sand Trooper, který měl pod kapotou 5,7 litrový osmiválec s 375 koňmi. Když k tomu připočteme dodatečnou 13cm mezeru pod podvozkem a portálové nápravy vpředu a vzadu, dodáme 42ky terénní pneumatiky, jistě si uděláte představu, jak to v Las Vegas asi vypadalo.

Ani Chevrolet neztratil na SEMA Show prestiž. Mírumilovný rodinný sedan Chevrolet Malibu se rázem proměnil díky Turbo Performance Conceptu v ďábla na čtyřech kolech. Dvoulitrový turbo motor s 263 koňskými silami zvládne z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Maximální rychlost: 250km/h. Na rozdíl od Fiatu a Chevroletu Ford vsadil na různorodost svých modelů v rukou různých tuningových mágů. Dostaly se k nim nejnovější modely značky Ford, dohromady 2x Escape a 5x Focus ST. K tomu čtyři Fordy Fusion, které se budou v Evropě prodávat pod názvem Mondeo od nového roku.

Zvláštní atrakcí se ukázal být Huyndai Veloster, tedy něco mezi PickUpem a Caberiem. Celkově se SEMA Show 2012 proměnilo v přehlídku špiček US tuningu, které se už jistě těší na 5.11 až 8.11.2013, kdy se opět otevřou brány SEMA Show v Las Vegas.

Text: Redakce
Foto: SEMA Show

Galerie