Seat Ibiza ST: první skica sportovního kombi

Informaci, že španělský Seat chystá brzké představení kombi, které bude odvozené od malého modelu Ibiza, jsme vám přinesli už před několika dny. Nyní přinášíme první skicu Ibizy ST, kterou Seat uvolnil – a není příliš vzdálena od našeho původního odhadu.


Vydáno: 5.4.2009

O chystaném kombi pod názvem Seat Ibiza ST (Sports Tourer) jsme informovali před několika dny. Dnes se už můžeme podívat na první oficiální skicu tohoto malého kombi.

Další informace bohužel nejsou k dispozici. Pokud ale vyjdeme jen z černobílého náčrtu, můžeme konstatovat, že není příliš vzdálen barevnému náčrtu, který jsme si dovolili vytvořit s prvním článkem (najdete ho ve fotogalerii i pod tímto textem). Za vzor si Ibiza ST prý bere koncernový Audi A3 Sportback.

Seat by byl rád, kdyby Ibiza ST byla nejsportovnějším malým kombi na trhu. Má se o to postarat šéfdesignér Luc Donckerwolke, který sbíral zkušenosti ve stáji italských supersportů Lamborghini.

Seat Ibiza ST bude teprve druhým prodlouženým vozem španělské značky – tím prvním se stane nedávno představený Seat Exeo ST.

Prodloužená Ibiza se v rámci koncernu utká s u nás populární Fabií Combi. Pokud ale nechcete čekat na prodloužené ST, můžete si už dnes přečíst testy pětidveřové Ibizy 1.2 nebo třídveřové Ibizy 1.4 SportCoupé.

Text: Redakce
Foto: Seat, ZaVolantem.cz

Galerie