Seat Ibiza ST: malé kombi na prvních fotografiích

Je to oficiálně potvrzeno. Kompaktní Seat Ibiza se dočká třetí karosářské varianty. Po třídveřovém SC a hatchbacku tak budou mít zájemci na výběr ještě karosérii kombi pod označením ST. Nový vůz se představí už za měsíc na autosalonu v Ženevě.


Vydáno: 4.2.2010

Seat Ibiza ST je s délkou 4230 mm o 180 mm delší než Ibiza hatchback. Z prodloužené délky karoserie těží zejména zavazadlový prostor, jehož kapacita v základu činí 430 litrů. Sklápěním dělených zadních sedadel jej lze postupně dále zvětšovat. „Konstruktéři kladli mimořádný důraz na optimální šířku zavazadlového prostoru a jeho vstupního otvoru a také na optimální výšku nakládací hrany. Stejně jako u ostatních modelů značky Seat zaručuje precizní výroba značnou tuhost a dlouhou životnost karoserie,“ píše Seat v tiskové zprávě.

Pro modelovou řadu Ibiza ST budou k dispozici tři zážehové agregáty a tři vznětové jednotky TDI s přímým vstřikováním common rail pokrývající rozpětí výkonů od 51 kW (70 k) do 77 kW (105 k). Čtyři z šesti nabízených motorů pracují s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem. Pozornost si zaslouží i úsporné motory 1.2 TDI a 1.2 TSI.

Zdroj: TZ Seat
Foto: Seat

Galerie