Seat Ibiza Ecomotive získal cenu Ecobest 2008

Ocenění jako nejlepší ekologický vůz roku si odnesl nový Seat Ibiza Ecomotive. Cenu nazvanou Ecobest uděluje každý rok porota motoristických novinářů Autobest. Pro Seat to znamená skvělé ocenění jeho snahy o ochranu životního prostředí, říkají zástupci automobilky.

Vydáno: 7.11.2008

Seat Ibiza Ecomotive je prvním homologovaným vozem s pětidveřovou karoserií a klimatizací, který vykazuje hodnotu emisí CO2 98 g/km.

Ceny „Autobest among emerging markets“ uděluje nezávislá porota motoristických novinářů z 15 zemí včetně České republiky s rozvíjejícími se ekonomikami. Nejdůležitějšími kritérii v hodnocení a výběru jsou mimo jiné pořizovací ceny, servisní síť, distribuce náhradních dílů, univerzálnost, design a technologie.

Členové poroty také sledují vývoj v automobilovém průmyslu a posuzují jednotlivé investice, vytváření nových pracovních příležitostí, ekologické iniciativy a podporu rozvíjejících se evropských regionů ze strany automobilek.

Seat Ibiza Ecomotive představený na nedávném autosalonu v Paříži je nejekologičtějším vozem ve svém segmentu. Pohání jej motor 1.4 TDI/59 kW (80 k) s filtrem pevných částic DPF, který má emise CO2 pod hranicí 100 g/km a chlubí se  hodnotou spotřeby paliva 3,7 l/100 km.

Na českém trhu se Ibiza Ecomotive objeví v únoru příštího roku.

Zdroj: TZ Seat
Foto: Seat

Galerie