Seat Exeo: vzhůru do střední třídy

Španělská značka se rozhodla, že vstoupí do střední třídy. Tento záměr reprezentuje nový sedan Exeo, který je v současnosti k vidění na pařížském autosalonu. Novinka vyrukuje na své zákazníky s technikou vypůjčenou od Audi.

Vydáno: 2.10.2008

Exeo zapadá na spodní hranici střední třídy. Základem se stala minulá generace Audi A4 a z ní jsou také odvozeny nejen rozměry (zatím je známa pouze délka 4,6 m), ale hlavně by vrchol nabídky Seatu měl zdědit spolehlivost a kvalitu této německé značky. Naproti tomu cena na úrovni španělské značky by měl být zachována.

O pohon se postará celá řada převážně známých motorů. Fanoušci benzinových motorů mohou vybírat ze tří zástupců, kteří začínají na hodnotě 102 koní, nejsilnější motor bude mít rovných 200 koní. Kdo však preferuje naftu, může volit taktéž mezi třemi variantami v rozpětí od 120 k do 170 k. Všichni jsou vybaveni vstřikováním typu common rail.  Celá škála pak splňuje emisní normu EURO 5.

Ve výbavě najdeme kupříkladu nejnovější generaci navigačního systému, zábavní systém a mnoho možností připojení externích zařízení   (USB, Bluetooth, propojení s iPodem). Novinkou je panoramatická střecha doplněna o solární panely, které se starají o napájení ventilačního systému během stání.

Exeo přijde na český trh na jaře příštího roku ve výbavách Reference, Stylance a Sport.

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie