Scion Hako Coupe: hodně přísná krabice

Scion Hako CoupeMysleli jste si, že sportovní kupé musí mít aerodynamický tvar podle poslední módy? Omyl! Studio Tokyo Design Division představilo v New Yorku pozoruhodný vůz Scion Hako Coupe. Krabice na čtyřech kolech má podle tiskových materiálů propojit japonskou a americkou kulturu.

Vydáno: 21.3.2008

Scion Hako Coupe trochu připomíná americké hot rody ze třicátých let. Mohlo by se zdát, že se označením „krabice na čtyřech kolech“ pokoušíme model urazit. Jenže o tomhle autě to prohlásil sám ředitel společnosti.

Koncept má rozměry 3700 mm na délku, 1730 mm na šířku a 1460 mm do výšky. Rozvor náprav činí 2400 mm. Pod mohutnými blatníky jsou 18″ kola na pneumatikách 225/45 R18.

V interiéru je vestavěno mnoho hi-tech komponent, včetně několika monitorů. Zajímavé je i barevné provedení. Podívejte se pozorně na jednu fotografii. Myslíte si, že se díváte na pěknou konvici na čaj? Kdepak, to je jen další ovladač.

Zda se tahle hi-tech krabice dostane kdy do provozu není zatím jasné. Jestli si najde nějaké odvážlivce, kteří by si ji opravdu koupili, nad tím už můžeme jen spekulovat.

Text: Redkace
Foto: Scion

Galerie