Saab rozšiřuje nabídku aut s pohonem všech čtyř kol

Zatím jsme se mohli u Saabu 9-3 XWD setkat s pohonem všech čtyř kol jen u  výbavy Aero. Tato omezená nabídka se už brzy rozroste i na výbavy Linear a Vector. K motorizaci u Aera s přeplňovaným motorem 2,8 V6 přibude nově čtyřválcová verze s motorem 2,0 TS.

Vydáno:16.7.2008

Pro ty, kdo čtyřkolkám neholdují zůstává v nabídce i pohon pouze na přední kola. Ke všem motorům si lze vybrat mezi šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Pokud jde o výbavu, základní verze Linear nabízí dvouzónovou automatickou klimatizaci, rádio s CD/MP3, palubní počítač, šest airbagů,  stabilizační systém, kožený paket a Night panel. Cenově je základní verze na 915 000,- Kč. Bohužel v ČR se tato výbava s motorem 2,0 TS a pohonem předních kol neprodává.

Výrazně nadupanější Vector nabízí navíc sportovní volant, čalounění v kombinaci kůže a látka, doplňky z broušeného hliníku nebo 17palcová litá kola. Příplatek zde činí 70 000,- Kč.

A nakonec verze Aero, ke které lze objednat i motor 2,8 V6, poslouží například bixenonovými světlomety, sportovním podvozkem s nastavitelnou světlou výškou, elektricky nastavitelnými předními sedadly a 17palcovými brzdovými kotouči.

Text: Redakce
Foto: Saab

Galerie