Saab a BMW podepsali spolupráci. Švédi získají benzinové motory

Saab Automobile a BMW oznámily uzavření dohody o dodávce motorů, které budou použity při výrobě budoucích generací automobilů Saab. Pro Saab to znamená, že od roku 2012 mu bude německá automobilka dodávat čtyřválcové přeplňované zážehové motory o objemu 1,6 litru. Jednotky budou uzpůsobeny konkrétním požadavkům automobilky Saab.

Vydáno: 29.9.2010

Pro Saab tato dohoda znamená, že bude mít přístup k jedněm z nejlepších benzinových motorů s prémiovou značkou BMW. Je o to víc důležitá, protože slibuje budoucnost automobilce, která byla ještě nedávno blízko k uzavření.

Smlouva byla podepsána dnes ve švédském Trollhättanu. Podpisu dohody se účastnili generální ředitel Saab Automobile Jan Åke Jonsson, předseda představenstva Saab Automobile Victor Muller a člen představenstva BMW AG Ian Robertson, který je zodpovědný za prodej a marketing.

Během oznámení podpisu dohody Jan Åke Jonsson, generální ředitel Saab Automobile, řekl: „Je to důležitý krok na naší cestě stát se nezávislým ziskovým výrobcem prémiových automobilů. V souladu s naší strategií budeme i nadále těžit z našich vlastních technických a odborných znalostí a zároveň spolupracovat s těmi nejlepšími partnery. Obě strany jsou otevřené k prozkoumání dalších možností budoucí spolupráce.“

Text: Redakce
Foto: Saab

Galerie