Roman Kresta přežil nejtěžší havárii své motoristické kariéry

Roman Kresta se svým navigátorem Petrem Grossem včera odstoupili v druhé rychlostní zkoušce na zlínské rally po hrozivě vypadající havárii. Jejich Peugeot 207 S2000 sjel v táhlé levotočivé zatáčce ze silnice a trefil betonovou skruž v příkopě.

Vydáno: 24.8.2008

Kresta se nehodlal vzdát šance na obhajobu svých triumfů a ráno nasadil ostré tempo. Bohužel však došlo k havárii. Po čelním nárazu do betonové skruže a několika přemetech byl vůz zcela nepojízdný, naštěstí posádce se přes drobné pohmožděniny a Romanovy vykloubené palce od volantu nic vážného jako zázrakem nestalo.

„Byla to strašná rána. Až tak, že z okamžiku, kdy jsme narazili do betonu až po dopad, mám okno. První, co mě pak napadlo, bylo, že už žádnou další rally nepojedu,“ řekl po havárii Kresta.

„Náraz do onoho kusu betonu byl nejdrsnější v mé kariéře, možná jen havárie na Novém Zélandě v roce 2005 byla srovnatelná. Naštěstí jsme celí. Je mi ale jasné, že kromě palců na rukou, které se o volant ohnuly o devadesát stupňů tam a zpět, mě bude bolet celé tělo,“ dodal Kresta.

Přes vlastní odstoupení ze soutěže se stali už dnes letošními šampiony Mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích, protože pro poruchu převodovky zůstal stát vedle silnice i jejich jediný soupeř Václav Pech, který je díky bodové ztrátě už nemůže překonat.

„Z titulu mezinárodních mistrů země máme radost, ale v tuto chvíli takovou zvláštní. Raději bychom jej získali normálně, v souboji na trati,“ doplnil Kresta.

Text: Redakce, tisková zpráva bpa.cz
Foto: bpa.cz

Galerie