Rolls-Royce Phantom jako elektromobil? Možná se dočkáme

V motoristických kuloárech se šušká, že by se na silnicích mohl brzy objevit Rolls-Royce Phantom, který nebude pohánět masivní dvanáctiválec konzumující i trávu u silnice, ale jen samostatný elektromotor. Alespoň o tom informoval britský magazín Auto Express.


Vydáno: 23.9.2009

Přijde vám Rolls-Royce Phantom bez velkého dvanáctiválce nemyslitelný? Tak se zkuste na chvíli zamyslet, co s sebou elektromotor přináší. Konstantní zátah od nuly až do konce, naprosto tichý provoz a žádné vibrace. To je přece přesně to, co chce Rolls-Royce svým zákazníkům přinést.

Problém může být ovšem technického rázu. Na to, aby elektromotor přijatelně rozpohyboval třítunovou limuzínu bude potřebovat hodně „šťávy“. Tu má poskytnout stejná armáda baterií, jakou dnes montuje mateřské BMW do elektrického Mini E. Nápovědu přinesl i koncept Vision EfficientDynamics představený ve Frankfurtu.

„Rolls-Royce Phantom je vhodným vozem pro elektrický provoz. Tato auta jsou totiž nejčastěji využívána pro cesty na krátké vzdálenosti,“ řekl mluvčí luxusní značky Richard Carter. Kdy se elektrického Phantom dočkáme a jaké bude mít specifikace, ale nechtěl zatím komentovat.

Text: Redakce
Foto: Rolls-Royce

Galerie