Řidič BMW X5 vs. tramvaják: potyčka puberťáků

Tolik toho už bylo napsáno o agresivitě řidičů a stále můžeme podobnými tématy plnit naše rubriky.  Někteří šoféři svým chováním přímo ohrožují ostatní účastníky provozu. Ale když se k agresivitě přidá i hloupost jednoho tramvajáka, můžou nastat situace, které připomínají povedenou komedii.

vydáno: 18.3.2007

Divadlo začíná
Jednou takhle večer jsem se vracel ze Žižkova. Abych si zkrátil čekání na tramvaj, zakoupil jsem si výtisk motoristického magazínu a zjišťoval, copak píší u konkurence. Sotva jsem otočil druhou stránku, už přijížděly dvě tramvaje. A mezi nimi tmavé BMW X5.

Protože to byla zastávka, kde tramvaj zůstane stát na silnici a auto jí objet nesmí, bavorák se ocitnul bezmocně mezi dvěma soupravami městské hromadné dopravy. Tato situace nebyla po chuti řidiči druhé „šaliny“ a svůj nesouhlas dával patřičně najevo intenzivním zvoněním. Dalo by se to přirovnat ke zvonění v divadle, které vás upozorní na začátek představení. Krátce na to totiž vše začalo.

Na agresivní tramvajácký zvonek jsme si už dávno zvykli. Přesně takovou reakci jsem čekal. Jenže tento řidič tramvaje byl z kategorie tvrďáků. Zřejmě mu šlapání na spínač zvonku bylo málo a neohroženě opustil svojí pevnost vstříc boji. Absolutně netuším čeho chtěl dosáhnout. Vozidlo nikomu nepřekáželo, lidé vesele nastupovali a vystupovali. Navíc, jak jsem tam stál, všiml jsem si, že řidič auta není žádný trpaslík. Byl to přesně ten typ, o kterém bych lidově řekl, že to je řízek, hora či zátylek.

Drama s nečekaným koncem
Náš tvrdý tramvaják se bez obav hrnul k vozidlu. Vzhledem k tomu, jak velký pán seděl uvnitř, mě jeho odvaha velmi zaujala. Když začal brýlatý bojovník z pevnosti číslo devět vztekle bušit do drahého BMW, majitel se opravdu rozzlobil. Rozlítly se dveře a řízek vyskočil z auta jako velký čert z pořádné krabice. Se slovy „Komu mlátíš do auta, ty debile,“ uštědřil útočníkovi pohlavek, až mu odlítly brýle. V tom okamžiku zařadil řidič tramvaje zpátečku a fofrem se pakoval zpět na základnu.

Následovala už jen slovní přestřelka, ale tím to neskončilo. Zatímco lítaly vzduchem věty, které začínaly většinou „Ty …“ a končily různými tituly, bavorák už nechtěl dále čekat na svého majitele a vydal se zcela dobrovolně na cestu. Toho si jeho majitel všiml příliš pozdě a následný sprint za autem byl už k ničemu. Po krátké projížďce skončilo BMW ve dveřích zaparkované Škody Octavia a divadlo skončilo.

Oba hlavní aktéři dostali za vyučenou. První má rozbité brýle a druhý zřejmě bude muset zaplatit promáčklé dveře. Kdyby alespoň jeden z nich zachoval chladnou hlavu, nic by se nestalo a já bych byl doma o půl hodiny dříve. Celé divadlo začalo naprosto banální a běžnou situací. Pánové, příště by to chtělo trochu více klidu a špetku rozumu.

Text: Lukáš Dittrich

Galerie