Retro Prague 2008, přehlídka veteránů na Výstavišti v Holešovicích

Pokud nemáte na tento víkend program a patříte mezi příznivce veteránů, můžete navštívit pražské Výstaviště v Holešovicích. V Průmyslovém paláci totiž až do neděle probíhá devátý ročník veteránské akce Auto Štangl Retro Prague 2008, který odstartoval ve čtvrtek večer.

Vydáno: 12.7.2008

Mezinárodní setkání příznivců historických vozidel Retro Prague 2008 probíhá ve dnech 10. až 13. července 2008. Akce nezahrnuje jen výstavu, ale sestává ze čtyř složek:

Auto Štangl Bohemia Rallye Historic 2008 FIVA A: mezinárodní rallye historických vozidel

Veteran Salon: výstava historických vozidel a prací restaurátorských dílen i jednotlivců

Veteran Burza: burza automobilových veteránů, náhradních dílů a příslušenství

Veteran Art: výstava obrazů, uměleckých řemesel a předmětů s tématikou historických vozidel

Osmdesát přihlášených účastníků pojede „jízdu pravidelnosti“ na předem neznámé, téměř 300 km dlouhé trati, rozdělené do tří dnů. Vozy budou k vidění jak na Výstavišti Praha –

Holešovice, tak na jednotlivých etapách závodu dle časového harmonogramu.

Přihlášeno je letos asi osmdesát historicky cenných automobilů od těch nejstarších (Renault VI z roku 1905, Rolls – Royce Silver Ghost z roku 1918 nebo Walter WZ z roku 1921), ale také další unikátní vozy značek Rolls – Royce, Hispano – Suiza či Bugatti nebo Jaguar. Nechybí ani italské značky Ferrari a Maserati. Nebudou chybět ani československé automobilky včetně aerodynamického Aera 50 Dynamic s karosérií Josefa Sodomky.

Na pražském Holešovickém výstavišti se souběžně po celé čtyři dny budou odehrávat další akce obdivující krásu a dokonalost historických vozidel, jako tomu bylo i v minulých ročnících. Upoutávkou na Výstavišti je Veteran Salon, výstava historických vozidel a prací restaurátorských dílen i jednotlivců. V levém křídle Průmyslového paláce na Veteran Salonu vystaví své nejcennější poklady sběratelské a restaurátorské dílny.

Veteran Art představí obrazy a výtvarná díla umělců inspirujících se nejrůznějšími podobami dopravního prostředku. Další části výstaviště budou patřit Veteran Burze, místu určenému pro čilé obchodování a výměnu součástek a předmětů související s automobilismem.

Veškeré další informace naleznete na oficiálních stránkách http://www.retroprague.cz/

Text: Redakce, TZ retroprague.cz

Galerie