Renaultsport Megane R26.R: nejostřejší hatchback

Renault představil v Londýně opravdu ostrý kousek. Pod názvem Mégane R26.R se skrývá radikální závoďák s vysokým výkonem a nízkou hmotností. Jeho schopnosti dokazuje i rekordní čas mezi vozy s náhonem předních kol na Nürburgringu.

Vydáno: 24.7.2008

Renault Mégane R26.R bude sloužit jen absolutním fajnšmekrům. Také se ho vyrobí jen 450 kusů. Jednou z možných voleb bude možné vybavit vůz i ochrannou závodní klecí, což pak samozřejmě znemožní jeho běžný provoz na komunikacích (alespoň u nás).

Pod kapotou dravého Francouze se skrývá čtyřválcový motor s objemem 1998 ccm, který je samozřejmě přeplňovaný. Jeho výkon činí 230 koní a točivý moment je na 310 Nm při 3000 otáčkách za minutu.

Ve výsledku to všeho všudy znamená zrychlení z nuly na stovku za 6 sekund a maximální rychlost na 237 km/h. Není divu, vůz váží pouhých 1230 Kg. Fascinující je také spotřeba, která se uvádí v kombinaci jako 8,5 litru na 100 kilometrů.

Dobrá zpráva pro budoucí majitele je, že při těch všech závodních úpravách se nezapomnělo ani na dnes již standardní prvky výbavy. Nechybí mlhovky, klimatizace nebo sada airbagů.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie