Renault Twingo Gordini R.S: vrací se historická značka

Před nedávnem francouzská automobilka oznámila, že pro své nejlepší kousky hodlá oživit historickou značku Gordini. Neuplynulo ani tolik dní od tohoto oznámení a je na světě první model. Renault Twingo Gordini R.S. je ve skutečnosti nejostřejší verze prcka s označením RS 133 Cup, jen předělaná do ještě lákavějšího provedení.


Vydáno: 26.11.2009

Stejně jako v Renaultu Twingo RS 133 Cup, který jsme vám ukázali na začátku října, bude také v modelu Twingo Gordini R.S. pod kapotou našlapaný čtyřválec o objemu 1,6 litru. Ten je schopen produkovat úctyhodný výkon 133 koní. Síla se přenáší na povedená 17palcová litá kola.

Co se týče vzhledu, Renault Twingo Gordini R.S dostal překrásné modré lakování, které odkazuje do doby, kdy ještě francouzské závodní vozy nosily modrou. Pokud by se snad zákazníkovi barva nelíbila, bude k dispozici ještě černé lakování.

Renault Twingo Gordini R.S bude přes svátky vystaven na akci „Christmas in Blue“ v Paříži. Objednávky už můžou každou chvílí začít, ale první majitel si svého nadupaného miláčka odveze až v březnu. Cena zatím nebyla stanovena.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie