Renault Talisman: sedan větší než Latitude. Jen pro Čínu

Spojenectví mezi francouzskou automobilkou Renault a korejským Samsungem přináší další novinku: luxusní sedan Talisman, který velikostí přeroste současnou vlajkovou loď Latitude. Do Evropy se ale Renault Talisman nedostane, je určen pro východní trhy, převážně Čínu, případně Rusko a Jižní Ameriku.

Vydáno: 20.3.2012

Historie Talismanu bude podobná, jako u nedávné novinky Renault Latitude. Auto vyvinuli Korejci v továrnách značky Samsung. Renault si ho následně upravil podle svých představ a začne ho prodávat se svým logem. Původní model se v tomto případě jmenuje Samsung SM7 a můžete ho vidět níže na fotkách.

Zákazníci si budou moci vybrat ze dvou motorizací: 2,5 V6 (140 kW/190 koní) a 3,5 V6 (190 kW/258 koní). Oba motory budou spojeny s bezstupňovou převodovkou CVT. Na nabitém čínském trhu bude Renault bojovat bohatou výbavou.

Pod jménem Renault Talisman se bude nabízet na čínském trhu (výstavní premiéru absolvuje na autosalonu v Pekiungu), později se zřejmě dostane i do Ruska nebo Jižní Ameriky. Do Evropy se téměř jistě nedostane, Renault totiž pro Starý kontinent připravuje jiný luxusní model ve spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz, objevit se má v roce 2014.

Text: Redakce
Foto: Renault/Samsung

Galerie