Renault se plánuje na Olympiádě předvést s elektromobily

V roce 2012 proběhne Olympiáda v Londýně. Renault plánuje, že bude po britské metropoli vozit sportovce a další VIP třemi modely svých připravovaných elektromobilů. Dva u nich budou založeny na stávající produkci. V záloze by měly být i „elektrické čerpací stanice“.

Vydáno: 12.11.2008

První z připravovaných modelů by mělo být elektromobil založený na bázi MPV Kangoo. Ten by měl obstarávat převoz nejen olympioniků, ale i diváků mezi stadiony. Druhým modelem bude elektrický sedan Megane, který má být součástí projektu renaultu pod názvem Better Place. Představí se v Izraeli.

Konečně, nejmenší z vozů nebude sdílet žádnou platformu, ale vyjede na zcela samostatném podvozku. I do něj se ale vejde pětičlenná posádka. No, uvidíme…

Problémem všech elektromobilů je čas potřebný k nabití jejich baterie. Samozřejmě, řidiči nebudou mít nějakých pět hodin na to, aby přišpendlili vozítko do zásuvky a zašli si na vydatný oběd, dali si kafe, dvacet a ještě se podívali na svůj oblíbený seriál.

Renault má proto v rukávu připravený trumf. Po oblasti celého Londýna totiž plánuje rozmístit malé nabíjecí stanice. Ty by měly být schopné do baterie napumpovat elektrický proud na dalších 160 kilometrů dojezdu, a to během pouhých pěti minut. Každý elektromobil bude navíc vybaven GPS, ve kterém budou naprogramovány pozice těchto „elektrických čerpacích stanic“.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie