Renault Mégane RS: další hothatch na scénu

Uvnitř video: Je to už pár dní, co francouzský Renault představil ostrou verzi modelu Mégane. Stalo se tak na letos zřejmě největším autosalonu v Ženevě. Podoba vozu je tedy známá, stejně jako základní technické parametry. Dnes pro vás máme navíc další fotografie.

Vydáno: 26.3.2009

Ale nepředbíhejme, nějakým nedopatřením jsme vás ochudili o informace týkající se tohoto zajímavého vozu. Takže: designově automobil vychází ze sériového provedení, které je už samo o sobě dosti dynamicky tvarované. Verze RS jde samozřejmě ještě dál a výsledek určitě přitáhne mnoho pozornosti.

Přepracovaný nárazník v sobě elegantně schovává LED diody pro denní svícení. Nízká silueta vozu je ještě vylepšena o větší podběhy kol, což byla nutnost, protože jinak by se tam zřejmě osmnáctipalcové disky nevešly. Vzadu najdeme uprostřed umístěnou koncovku výfuku, difusor a decentní střešní spoiler

O pohon se bude starat přeplňovaný benzinový dvoulitr, který kromě truba dostal také šestnáctiventilovou techniku. Výsledkem je maximální výkon 184 kW (250 k) při 5500 rpm. Maximum točivého momentu 340 Nm je dostupné od třech tisíc otáček v minutě. Spolupracovat s tímto agregátem bude šestistupňovou manuální převodovkou. Na výběr budou dva podvozky, stejně jak tomu je v případě Clia RS.  

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie