Renault Megane Coupé-Cabriolet: první fotografie nové generace

Jen chvíli poté, co francouzská automobilka odhalila roadster Renault Wind se nám do rukou dostaly fotografie další novinky chystané pro autosalonu v Ženevě. Jde o očekávaný Megan Coupe-Cabriolet. Vůz s pevnou skládací střechou nadchne hlavně luxusním zrpracováním a širokou nabídkou motorů.


Vydáno: 6.2.2010

Renalt je samozřejmě zatím na informace stejně skoupý, jako v případě modelu Wind. Z obrázků je ale patrné, že si dal pořídně záležet na skládací střeše. Ta je teď kompletně prosklená a bude tak poskytovat příjemný pocit z jízdy i když bude nahoře. Po stisknutí tlačítka je ale schopná zmizet za 21 sekund.

Nabídka motorů bude tradičně široká. Renault Megane Coupe-Cabriolet vyjede se základní šestnáctistovkou o výkonu 110 koní. Pro fajnšmekry tu budou turbomotory TCe o objemu 1,4 a 2,0 litru, které budou disponovat výkonem 130 a 140 koní. Z naftových jsou připraveny jednotky s výkonem 110 až 160 koní. Řadit se bude manuálně, převodovkou CVT nebo dvouspojkovým automatem.

Renault Megane Coupe-Cabriolet bude ale i nečekaně praktickým automobilem. Při natažené střeše se mu vejde do kufru celých 417 litrů bagáže, při stažené střeše pak 211 litrů. Více místa na zadních sedadlech slibuje délka 4485 mm a speciální skleněný deflektor, který má zamezit ofouknutí všech čtyř cestujících až do rychlosti 90 km/h.¨

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie