Renault Kangoo Express Maxi: největší verze přijde v dubnu

Nový Renault Kangoo patří mezi ty úspěšnější dodávky na trhu. Zatím se prodávaly dvě varianty – klasický Express a malý Compact, což je nákladní Be Bop. V dubnu letošního roku přijde do prodeje třetí a největší provedení Maxi. Nabídne rozvor prodloužený o rovných 390 mm a spoustu prostoru pro náklad.


Vydáno: 9.2.2010

Ryze pracovní Kangoo Express Maxi s dvojicí sedadel tak převeze předmět dlouhý až 2115 mm, přičemž objem nákladového prostoru narostl na hodnotu 4,1 m3. Obě tato čísla lze ještě dále zvětšit sklopením sedadla spolujezdce. Hmotnost přepravovaných věcí může být maximálně 800 kg. Samozřejmě nebude chybět ani pětimístná verze s druhou a taktéž sklopnou (navíc dělenou) řadou sedadel. Posuvné dveře na pravé straně jsou součástí základní výbavy, za ty druhé si budete muset připlatit.

Pod kapotou bude pracovat dieselová jedna-pětka o různém výkonu. Ta s maximálním výkonem 85 koní by si měla říci v kombinovaném provozu o 5,3 litrů nafty na 100 km, ve městě by to mělo být o 0,7 l/100 km více. Produkce emisí se pohybuje kolem hodnoty 140 g CO2 / km.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie