Redakce ZaVolantem.cz otestovala okruh CzechRing Hradec Králové

Autodrom CzechRing v Hradci Králové uskutečnil na domácí poměry netradiční akci. Zástupci pozvaných medií a někteří štastlivci z řad diváků dostali možnost se svézt na okruhu v nejednom sportovním speciálu. Redakce ZaVolantem.cz samozřejmě nesměla chybět a z celé akce Vám přináší krátký report.

Vydáno: 26.3.2012

Autodrom Hradec Králové je moderní závodní dráha, která nabízí dva základní okruhy. Oba jsou pojízdné v obou směrech s možností dalšího prodloužení o plochu letiště. Czechring se může pyšnit mimoúrovňovým křížením, které pokrývá, stejně jako oba okruhy, asfaltový povrch.

Oba okruhy jsou začleněny do rozsáhlého areálu Festivalparku, který je známý dobrým zázemím, rozlohou 40 hektarů a kapacitou 30 tisíc návštěvníků.

Okruh nabízí několik variant závodu. V první řadě základní asfaltový okruh (délka od 1 do 1,3 km) vhodný pro provoz všech druhů vozů do max. hmotnosti 2 tuny. Zde probíhaly testovací jízdy v KTM X-BOW, BMW M3 E92 a možnost dostala i soukromá BMW 135i, kterou přijela redakce ZaVolantem.cz. Škoda byla jen připraveného Ferrari, které majitel přijel zřejmě pouze vystavit a zkoušení okruhu omezil pouze na testování parkoviště.

Druhou možností je kombinovaný okruh pro „Dual race“ (délka od 1,7 km), který je přístupný pouze pro soutěžní speciály s ochranným rámem a licencované jezdce. Zde zkušený pilot zájemce vozil v upraveném rally speciálu Toyota Celica. Zejména jízda přes most doprovázená skokem byla pro mnohé silným zážitkem.

Okruh přes svou poměrně malou délku umožňuje díky dvojici rovinek dosáhnout vyšších rychlostí. Rovinky volně navazují do užší technické části s krásným novým hladkým povrchem. V závěru je nutné projet dlouhou pravotočivou zatáčku zpět na rovinku kde je povrch trochu hrubší, ale i tento fakt dělá trať zajímavou.

Velmi příjemná bude pro veřejnost možnost soukromého pronájmu okruhu. Majitelé ho nabízí za příznivé ceny, a proto doufáme, že se zde v budoucnu uskuteční další zajímavé akce, protože na okruhu i v jeho okolí vládne přátelská atmosféra.

Stránky autodromu najdete zde: http://www.czechring.cz/

Text: Redakce
Foto: Redakce + CZECHRING 

Galerie