Raritní De Tomaso Guará je na prodej za necelé 2 miliony korun

Alejandro de Tomaso vždycky doufal, že se bude moci vyrovnat svým italským konkurentům v čele s Ferrari nebo Lamborghini. Nepovedlo se. V roce 2004 jeho automobilka zkrachovala. Zbyly po něm unikátní sporťáky. Jedním z nich je i DeTomaso Guará, které je teď na prodej na aukčním portálu eBay.

Vydáno: 11.3.2010

DeTomasu Guará se vyrábělo od roku 1993 až do neslavného konce firmy. Jeho design vycházel z konceptu Maserati Barchetta Stradale. DeTomaso mělo ale kromě otevřené karosérie Barchetta nabídnout ještě kupé a trochu nepraktický ale vzrušující Spider.

První modely poháněl motor od BMW. Šlo o vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru s výkonem jen 272 koní. Pozdější vozy dostaly pod kapotou 4,6 litrový V8 z Fordu Mustang Cobra (stovka za 5 sekund). Ten už zvládá 320 koní. Z těchto vozů se pouze dva prodaly do USA a jeden z nich je nyní k dispozici na eBay.

DeTomaso Guará prodává jeho hrdý majitel z kalifornských Woodland Hills. Vůz má najeto jen 10 tisíc mil, z čehož se dá lehce usuzovat, že sloužil jako součást sbírky. A také pro sběratele to bude nejlepší koupě. Majitel si ho cení na 100 tisíc dolarů, tedy na 1,9 milionu korun.

Text: Redakce
Foto: eBay

Galerie