Range Rover Evoque se při testování neskrývá. Nebo ano?

Nový Range Rover Evoque vstupuje do konečné fáze testování, což je obvykle moment, kdy jsou auta nejrůznějším způsobem maskována. Range Rover to ale chce udělat jinak. „Prototypy nového modelu nebudou při testování utajovány,“ píše ve své tiskové zprávě. Ve skutečnosti je tomu ale právě naopak: výrazné barevné motivy dokonale maskují vzhled auta, jak se můžete sami posoudit podle fotek.

Vydáno: 16.7.2010

Nový model Evoque se na veřejnosti představil před několika dny za účasti dlouholeté uživatelky aut Range Rover, Victorie Beckham. Je nejmenším, nejlehčím a nejúspornějším modelem v  historii společnosti Land Rover, a do prodeje bude uveden v létě 2011 ve 160 zemích po celém světě.

A protože rok není tak dlouhá doba, vstupuje už Evoque do konečné fáze testování. Stovky jeho prototypů vyrazily do celého světa, aby byly vyzkoušeny v těch nejnáročnějších podmínkách, které existují, ať už jde o arktické pláně či drsné pouště, nebo německé dálnice či městský provoz v rušném centru Tokia.

Land Rover prý z tohoto testování nedělá žádné tajemství, jak je mnohdy v automobilovém světě zvykem. Designérský tým vybavil deset prototypů opravdu nevšedním „maskováním“, které na sebe naopak upoutá velkou pozornost a nové vozidlo se tímto způsobem představí v deseti nejvýznamnějších městech světa: v Londýně, New Yorku, Sao Paulu, Paříži, Miláně, Madridu, Berlíně, Sydney, Šanghaji a v Moskvě.

Ve skutečnosti ale indocko-britská automobilka svá auta docela účinně maskuje, neboť mapa hlavních měst, kterou jsou modely Evoque polepeny, zakrývá celou karoserii a design auta není vidět. Což je škoda, protože vypadá vážně dobře.

Text: Redakce
Foto: Range Rover

Galerie