Půjčovna aut: na co si dát pozor

Situace, kdy je váš vlastní vůz mimo provoz a nezbývá, než využít služeb autopůjčovny, může potkat každého z nás. Poradíme vám, jak proplout úskalím vypůjčení auta bez zbytečných finančních ztrát.

Pozorně čtěte smlouvu

Než podepíšete jakoukoliv smlouvu, měli byste si ji důkladně pročíst – u autopůjčoven to platí dvojnásob. Když jí budete skutečně věnovat pozornost, nepotká vás žádné nepříjemné překvapení. Zajímat by vás mělo především, co vše je zahrnuto v ceně pronájmu, zda je auto pojištěné a jestli vám hrozí spoluúčast v případě nehody. 

Vyberte si vhodný vůz

Autopůjčovny obvykle nabízejí auta v různých cenových třídách, které odpovídají velikosti a značce vozu. Volte půjčovaný vůz s rozumem, pro popojíždění po městě vám postačí třída Mini, rodina se dvěmi dětmi se může na dovolenou vypravit v dvou- či čtyřdveřovém Economy. Pro 5 cestujících nebo náročnější jedince, kteří vyžadují automat a luxusnější modely, se hodí třída Compact. Automobily ve třídách Standard, Full Size a Premium jsou pak určeny jen těm, kdo hledají skutečný luxus a na dlouhých cestách potřebují absolutní pohodlí.

Auto vracejte včas

Za pozdní vrácení auta vám většinou hrozí poplatek, nezapomeňte je tedy přistavit na určené místo v dohodnutou hodinu. Pokud možno tak čisté, jak jste si je vypůjčili.

Najděte tu správnou autopůjčovnu

Půjčoven aut existuje nespočetně mnoho, hlavně v Praze, nemusíte se proto spokojit s tou první. Nejprve trochu zapátrejte, a to nejen na srovnáčích cen. Záležet by vám totiž mělo i na jiných aspektech, především zda jsou vozy spolehlivé a pravidelně servisované. Největší řetězec půjčoven nebývá obvykle tou nejlepší volbou, vsaďte raději na rodinnou autopůjčovku s osobním přístupem. My můžeme doporučit společnost Libeňská autopůjčovna s.r.o., která mezi konkurenci vtrhla relativně nedávno, ale už nyní se jí díky bezvadným službám daří zavedené autopůjčovny překonávat.

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie