První Tesla Supercharger v Česku je otevřen

První nabíjecí stanice Supercharger Tesla v České republice byl dnes otevřen u Humpolce. Společně s kalifornskou automobilkou Tesla se na ní podílel E.ON. Kromě elektromobilů zde natankují i auta na CNG.

Na nabíjecí stanici společnosti E.ON v lokalitě Humpolec-Vystrkov bylo nově zprovozněno šest stojanů Supercharger pro automobily značky Tesla. Je to vůbec poprvé, kdy byly tyto speciální stojany umístěny na nabíjecí stanici v České republice. Automobilka Tesla již zařadila stanici Humpolec-Vystrkov do oficiálního seznamu dobíjecích bodů určených pro vozy této značky.
 
Nabíjecí stanice Humpolec-Vystrkov se nachází na 90 kilometru dálnice D1. Jejím investorem je společnost E.ON a jde o nejmodernější a největší stanici v České republice. Kromě výkonného nabíjení vozu Tesla zde mohou majitelé elektromobilů snadno dobít také vozy všech dalších značek. V rámci podpory čisté mobility se společnost E.ON hodlá i nadále podílet na budování nabíjecí infrastruktury. Na stejném místě si mohou řidiči natankovat také stlačený zemní plyn CNG.

Galerie