První fotky: Lexus RX dostane facelift v duchu nového GS

Sportovní SUV od Lexusu dostalo facelift. Nese se v duchu nového designového směru, který přinesla nová generace sedanu GS, a který ovlivní všechny nově představené i modernizované modely. Lexus RX je prvním z nich. SUV má nyní výraznější design a upravený interiér, nabídku výbav rozšířil sportovní paket F-Sport. Prolistujte si nový katalog v článku níže.

Vydáno: 16.2.2012

Lexus zatím facelift modelu RX oficiálně nepředstavil, ale na internetu se už objevil naskenovaný katalog. Ten odhaluje designové změny, i novinky ve výbavách.

Lexus RX dostane novou masku chladiče, inspirovanou novou generací modelu GS, nové světlomety s diodovým denním svícením a celý nárazník. Vzadu je úprav méně, nevíce jsou vidět inovovaná koncová světla.

V interiéru dostal Lexus RX nový volant, kvalitnější materiály a nové barvy čalounění. Kabina nyní může obsahovat multimediální systém s obrazovkami integrovanými do hlavových opěrek předních sedadel. V nabídce se objevily také nové typy litých kol a nové odstíny laků karoserie.

Na vrcholu nabídky bude sportovně laděná verze F-Sport. Od nižších verzí se liší zejména vizáží: přední nárazník má agresivnější tvar, specifické jsou i disky a doplňky v interiéru.

Technika se zřejmě měnit nebude. V Evropě budou nadále v nabídce dvě verze: RX 350 (204 kW/277 koní) a RX 450h (220 kW/299 koní), dostupné s pohonem předních nebo všech čtyř kol.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie