Projekt GTbyCitroën dostal zelenou. Vyrobí se šest kousků

Sci-fi se pomalu stává skutečností. Francouzská automobilka se rozhodla, že dá zelenou projektu GTbyCitroën. Zatím není sice jasné, jaký motor ho bude pohánět, rozhodně se ale můžeme těšit na stejně bizardní vzhled. A k tomu si samozřejmě připočítejme extrémně vysokou cenu.


Vydáno. 2.7.2009

Koncept GTbyCitroën se poprvé představil jen jako model v závodní hře pro Play Station Gran Turismo. Zároveň vznikl i jediný exemplář, který měl navždy zůstat jen jako zajímavý futuristický model. Nedávno se ale projel v ulicích Londýna a o sci-fi kupé se začala zajímat širší veřejnost.

Citroën se proto rozhodl, že se pustí do malé produkce vozu. Chystá se vyrobit celkem šest kusů modelu GTbyCitroën. Jejich cena ale bude šílených 1,1 milionu eur, tedy asi 28,3 milionu korun. A to už je teritorium Bugatti Veyron.

Jenže zatímco Veyron se dá ještě považovat za auto, GTbyCitroën vypadá, jako by právě přiletěl z jiné planety. Co bude pod kapotou se zatím neví, někteří spekulují o americkém V8, pravděpodobně z krachujícího gigantu GM. Uvidíme. A to velmi brzo, pravděpodobně už na autosalonu ve Frankfurtu, kde by se měla představit ona „sériová“ verze.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie