Project Kahn Rolls-Royce DHC: když moc je pořád málo

Britský úpravce Project Kahn, který se soustředí hlavně na naprosto špičkové vozy za nekřesťanské peníze, připravil pro ultraluxusní otevření Rolls-Royce Drophead Cupe speciální výbavu. Udělá tak z milionářského rozmaru ještě větší. Ale kdo by se staral, když se za něj připlácí jen nepatrná částka v porovnání s pořizovací cenou originálu.

Vydáno: 10.1.2009

Project Kahn moc dobře ví, že mu nepřísluší nějaké šmudlání se motorem, jak je tomu u plebejských úpravců. Naopak, jde jen o drobná vylepšení. Tak například Project Kahn Rolls-Royce DHC se může pochlubit 22 palcovými koly Silver Mist dělanými speciálně pro Rolls-Royce. Jsou široké 9,5 palce a není pro ně problém pojmout originální pneumatiky z fabriky aristokrata.

To ale není zdaleka vše. Upravena byla čelní maska chladiče a dřevěný dekor je nyní z jilmového dřeva. Opěrky hlavy mají vystouplé rýhování, úpravou prošel i volant a lakovky multimilionáře si udělají pohodlí na koberečku z ovčí vlny. Nyní je také možné připojit jednoduše iPOD.

V takové cenové kategorii se na to zřejmě nikdo ptát nebude, ale tato úprava vyjde  v přepočtu na zhruba 960 tisíc korun. Kdo by se ale staral o nějaké drobné, když může mít takto vydaření Rolls-Royce.

Text: Redakce
Foto: Project Kahn

Galerie