Příští Mercedes-Benz SLK: hybridní gullwing

Zdá se, že se Mercedes vrací ke kořenům. Podle posledních informací by totiž hybridní verze příští generace kompaktního roadsteru SLK měla dostat dveře vyklápěné směrem nahoru, tedy legendární systém „gullwing“, který se poprvé a naposledy objevil na původním modelu Mercedes-Benz 300SL.

Vydáno: 30.1.2009

Mercedes-Benz rozšiřuje svou kategorii sportovních roadsterů, co může. Dlouho osamocené SL dostalo menšího bratříčka SLK. Upravená verze Black Series na sebe nenechala dlouho čekat, stejně jako supersport SLR spolu s novinkou Stirling Moss. Ten nahradí nový SLC, přijde miniaturní SLA a nová generace SLK je už na cestě. Ještě se orientujete?

Zajímavou zprávou je, SLK bude kromě klasických motorů poháněné ještě hybridní jednotkou. V takovém případě bude ale potřeba někam zabudovat baterie, aby nesebraly zbytek miniaturního kufru. Zrodil se nápad: baterie budou ve dveřích. A rázem se stalo z SLK roadsteru atraktivní kupé se systémem gullwing.

Jeho hybridní motor bude založen na bází toho, který jsme viděli v konceptu Mercedes-Benz BlueZero. Mělo by jít o vidlicový šestiválec spolu s kinetickým brzdovým systémem a funkcí start-stop. Výkon by prý nevylučoval ani variantu AMG.

Nový Mercedes-Benz SLK se očekává v roce 2011. Hybridní model s dveřmi gullwing přijde o rok později. Zda bude vypadat jako na obrazcích britského magazínu Auto Express nevíme. Rozhodně by to ale byla paráda.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie