Přísně tajné: Jaguar se chystá oživit legendu XJ220

Ačkoliv to Jaguar popírá, na síť začaly prosakovat informace, že automobilka chystá zrození legendárního supersportu XJ220, který byl ve své době jedním z nejrychlejších vozů planety. Teorii podpořil i britský magazín Auto Express a pohotově připravil první renderované snímky chystaného superjagu.


Vydáno: 23.1.2009

Jaguar XF evidentně pomáhá vstát značce z mrtvých, stejně jako velká finanční podpora z indického koncernu Tata, která automobilku nyní vlastní. Už se uvažovalo i o vzkříšení slavného F-type. Mnohem pravděpodobnější je ale právě nástupce modelu XJ220.

Půjde o vůz s motorem uloženým uprostřed. Ten bude zřejmě vytažen z právě připravovaného XFR. Půjde tedy o nový hliníkový osmiválec V8 o objemu 5,0 litru. Jeho výkon činí celých 503 koní a sílu dokázal i Jaguaru XFR, když s ním v USA překonal rekord držený do té doby právě XJ220.

A co víc. Podle dalších spekulací je pravděpodobní, že nový supersport bude schopen fungovat i na biopalivo a dodržovat tak přísné standardy emisí CO2. Jaguar který by se mohl jmenovat XE, se představí na autosalonu v Ženevě v roce 2010. No, uvidíme.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie