Připoutejte se, začínáme

EditoriálMilí čtenáři,

rád bych vás srdečně přivítal na stránkách nového magazínu o motorismu ZaVolantem.cz. Začít pracovat v tak konkurenčním prostředí, jako je právě motoristická žurnalistika, nás stálo hodně úsilí. Proto doufám, že se vám u nás bude líbit. A mám v rukávu hned několik karet, které by vám mohly naznačit proč.

 

Vydáno: 1.11.2007  

Stěžejní náplní každého motoristického periodika jsou testy vozidel. Ani my se tomu nevyhneme a budiž důkazem hned hlavní článek na titulní straně. Kolega Martin Jedlička se jal otestovat atraktivní Fiat Linea. Jak se mu s ním jezdilo si můžete přečíst zde.

Možná si všimnete, že nejen on udílel autu výslednou známku. K testu jsme přivolali i průměrnou českou čtyřčlennou rodinu, která se ve voze projela a pak nás seznámila se svým názorem. Každý z jejích členů má určité požadavky a každý hodnotí něco jiného. Tím se snažíme ještě více zobjektivnit test vozu tak, aby se nestal jen pocitem zkušeného řidiče aut, ale i člověka, který opravdu uvažuje o koupi. O rodině Rychlých se více dozvíte zde.

Určitě se také nezapomeňte podívat do rubriky „To je moje“. V ní čtenáři představují svá auta. Nahradili jsme tak rubriku „bazar“ a vyhnuli se testování ojetých aut. Ale v dobrém slova smyslu. Protože kdo více může znát auto, než právě jeho majitel, který o něj s láskou pečuje. O Škodě Felicia 1.6 GLXi vám něco málo poví její spokojená uživatelka.

V článku „Prosím plnou!“ se náš redakční kolega zamyslel nad tím, proč se u aut setkáváme stále s kratším a kratším dojezdem. Vždyť bývalo kdysi dobrým zvykem, že na jednu nádrž jste ujeli třeba něco k tisíci kilometrům. Dnes je dosahovaná délka trasy o polovinu kratší.

A kdo by mohl zapomenout na naše přílohy! Fotografka a zároveň milovnice vozítek značky Trabant Zuzana Procházková pro vás bude připravovat Trabi sekci. Zajímavé články a reportáže bude doplňovat svými kvalitními fotografiemi. Prohlédněte si také další přílohy našeho magazínu: Motorevue pro fanoušky jízdy na dvou kolech a Tuzing. Rubriku připravuje náš kolega, za kterého se tak trochu stydíme – berte ho prosím s nadsázkou.

A co na závěr? Psát o autech – to bylo naším dětským snem. Dali jsme proto dohromady redakci nadšenců. Doufáme, že nám odpustíte nějaké ty mouchy, které se vždycky objeví. Doufám, že se na naše stránky budete vracet se stejně dobrou náladou s jakou je my pro vás připravujeme.

Mějte hezký týden.

Jan Markovič, šéfredaktor

Galerie