Přichází auto pro Islám, bude ho vyrábět Proton

ProtonMalajská automobilka Proton oznámila, že bude vyrábět auto pro muslimy. Bude vybaveno speciálními doplňky, který každý pravověrný ocení. Zákazníci se mohou těšit například na kompas, který je nasměruje přímo k Mekce. Informovala o tom agentura Reuters.


 

Vydáno: 12.11.2007 

Kromě kompasu ale budou v Protonu i další „specialitky“. Muslim si bude moci odložit svůj Korán nebo šátek do předem připravené přihrádky.

Proton by chtěl svůj nový kousek vyrábět buď přímo ve své domovské Malajsii, nebo v Íránu či Turecku. Protože poslední dobou firmu trápí s konkurencí a prodeje klesají, doufá, že jí tento nový trhák zajistí opětovný návrat na asijský trh.

automobilka Proton byla založena v roce 1985 pod patronací malajské vlády a u jejího zrodu stál malajský koncern HICOM a japonská automobilka Mitsubishi. Výroba byla zahájena roku 1987, prvním vyráběným modelem byl vůz Proton Saga.

Všechny modely automobilky Proton používaly techniku Mitsubishi. Od roku 1990 byly vozy dováženy do Velké Británie, a v letech 1995 až 2001 se prodávaly také na evropském kontinentu, například v Německu.

Více o automobilce Proton se dozvíte v encyklopedii Auta 5P ZDE.

Text: Redakce
Foto: Auta 5P

Galerie