Pozvánka na oslavu zřejmě přinesla první foto čtyřdveřového Bugatti

Už jednou jsme reálně uvažovali o spekulacích, že se Bugatti chystá na autosalonu ve Frankfurtu představit čtyřdveřový model. Teď se nám do ruky dostalo trochu nekvalitní foto pozvánky na oslavu stého výročí založení automobilky. Zdá se nám to, nebo vidíme první fotku zádě chystaného vozu?


Vydáno: 14.7.2009

Čtyřdveřové Bugatti by mělo podle prvních spekulací nést jméno Royale. Bude stát na platformě nové vlajkové lodě Grand Bentley. Narozdíl od něj by ho ale měl pohánět stejný motor, jako čtyři roky starý model Veyron. Tedy osmilitrový w16 se čtyřmi turbodmychadly a výkonem 1000 koní.

U Bugatti Royale se očekávají trochu slabší parametry, než u Veyronu. Stovku by mělo dát za 3 sekundy, zůstala ale zachována maximální rychlost 400 km/h. Pokud se opravdu Bugatti Royale bude realizovat, půjde o nejrychlejší čtyřdveřový vůz na světě.

Je na pozvánce opravdu záď nového modelu, nebo si s námi automobilka jen hraje. Pokud se ale sedan od Bugatti opravdu ve Frankfurtu objeví, bude to největší senzace nadcházejícího autosalonu.

Text: Redakce
Foto: Ferrarichat

Galerie