POZVÁNKA: Chateau Loučeň Concours d’Elegance s historickými Ferrari

Ve dnech 12.-13. května 2012 se historickém zámku Loučeň uskuteční velmi atraktivní přehlídka historických vozů. Na předhlídce elegance bude možné vidět naprosté veteránské rarity jako Laurin&Klement typ F, Ferrari 500 F2 nebo vozidlo Wykov. Akce se pyšní oficiální patronací Ferrari Classische a Scuderia Praha. Více informací získáte v následujícím článku.


Vydáno: 2.4.2012

Chateau Loučeň Concours d’Elegance přivede na zámek Loučeň pestrou přehlídku historických vozů z domácích i zahraničních končin. Speciálním patronem akce pořádané sdružením Chateau Loučeň Concours d’Elegance je Ferrari Classiche.

Chateau Loučeň Concours d’Elegance přináší do České republiky zcela nový typ motoristické akce, jelikož podobně kvalitní výstava historických vozů s mezinárodní účastí na našem území dosud nikdy neproběhla. Zámek Loučeň nebyl vybrán náhodou, jeho historie je spojena i s českým automobilovým průmyslem, konkrétně se značkou Laurin&Klement. Princ Erich Thurn-Taxis, jehož rodina zámek dlouhá léta vlastnila, byl na počátku minulého století akcionářem a také předsedou správní rady.

Rozlehlý zámecký park dnes nabízí skvělé prostředí pro stylovou výstavu historických vozů. Díky zapojení Scuderie Praha, jediného zastoupení Ferrari a Maserati v České republice, si hned první ročník dokázal získat prestižní patronát Ferrari Classiche, divize Ferrari specializující se na historické vozy legendární značky.

Je proto přirozené, že dvě hlavní atrakce prvního ročníku jsou spojeny se jmény Laurin&Klement a Ferrari. Pan Ladislav Samohýl vystaví jeden z nejcennějších kousků své sbírky Laurin&Klement typ F z počátků minulého století. Ferrari Classiche ze svého depozitáře zapůjčí pro změnu Ferrari 500 F2. Tento model má za sebou velice bohatou a úspěšnou závodní historii, když Alberto Ascari v něm vyjel své dva mistrovské tituly formule 1 v letech 1952 a 1953. Concours d’Elegance však nebude zdaleka jen o těchto dvou vozech, protože již dnes je téměř jisté, že bude vystaveno přes 50 vozů různých značek, mnohé z nich jsou přitom jedinečné.

Chateau Loučeň Concours d’Elegance si za vzor a inspiraci bere prestižní světové akce jako Villa d’Este či Pebble Beach a cílem je postupně vybudovat nejdůležitější a nejprestižnější akci tohoto typu ve střední a východní Evropě. Hned první ročník je proto také zaregistrován v mezinárodním kalendáři FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens). Jedinečná akce zaujala mnoho prestižních společností a organizátoři jsou poctěni, že získali partnerství s věhlasnými společnostmi jako Hublot, který se stal hlavním partnerem, Shell, Vertu a Bonhams. Stranou nesmí zůstat ani fakt, že akci zaštítil také italský velvyslanec v České republice, jeho excelence Mr. Pasquale D’Avina.

Celý víkend však nabídne mnohem více, než jenom přehlídku nádherných historických vozů. Oběma dny se bude prolínat atmosféra první republiky navozená nejen dobovou hudbou a oblečením. Vybraní partneři uspořádají také rozličné přednášky o vývoji technologií, dobových tradicích či historii veteránského hnutí v České republice. V neposlední řadě proběhne pod taktovkou Bonhams, proslulé britské aukční síně velmi aktivní i na poli historických vozů, v sobotu večer také charitativní aukce sběratelských memorabilií.

Chateau Loučeň Concours d’Elegance je otevřena historickým vozům všech tříd, na které čekají celkem čtyři ceny. První z nich dostane nejlepší vůz vyrobený do roku 1945, další cena pak čeká na poválečné vozy. Třetí cena je pro nejlepší Ferrari, o všech těchto třech trofejích bude rozhodovat kvalifikovaná porota soutěže. O čtvrté ceně pak rozhodnou diváci, kteří budou moci hlasovat o všech vystavených vozech. Právě divácká cena má také jako jediná název – Cena Uhlíka podle slavného českého karosáře a předá ji osobně jeho dcera.

Naše redakce nebude na akci chybět,  proto pokud se Vám nepovede získat jednu z limitovaného počtu vstupenek, netruchlete, na stránkách našeho magazinu Vám přineseme obsáhlou reportáž a fotogalerii.

Web přehlídky: www.loucenconcourselegance.com

Text: Redakce
Foto: Chateau Loučeň Concours d’Elegance

Galerie