Posila pro policii v USA: Chevrolet Caprice PPV

Policejní sbory v USA začnou zanedlouho dostávat nové vozy Chevrolet Caprice. Na americká auta jsou samozřejmě zvyklí, proto je nepřekvapí silný šestilitrový osmiválec ani zrychlení na stovku pod šest sekund. Nadto na palubě najdou nezbytnou techniku a pocitu jistoty prospěje ochranný rám i zesílený podvozek. A kulovnici.


Vydáno: 14.10.2009

Chevrolet Caprice je poctivý sedan obdivuhodné velikosti, který se na silnicích USA prohání od roku 1965 už ve své šesté generaci. Základ současné generace modelu Caprice tvoří australský Holden Statesman.

Pod kapotou tohoto na pohled amerického auta bije poctivý atmosférický osmiválec s objemem 6,0 litrů. Jeho výkon 355 koní a točivý momentu 522 Nm putuje na zadní kola prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky. Osmiválce později doplní ještě slabší šestiválce, které jsou určeny především do měst.

Policejní vůz dostane dokonce samosvor, aby si honičky s všelijakými lumpy pořádně užili. Díky svému slušnému výkonu vykazuje osmiválcová verze uspokojivé rychlostní parametry: zrychlení z nuly na stovky zvládne pod šest sekund a bez omezovače uhání kolem 250 km/h.

Speciální výbava policejní verze zahrnuje třeba ochranný rám nebo zesílený podvozek. Policisté navíc dostanou v autě vysílačky, záložní baterii, počítač, hasící přístroj nebo megafon. Chybět nesmí ani nezbytná kulovnice.

Čeští strážci zákona (naštěstí pro všechny, kdo se vyskytnou na silnicích) nic podobného k dispozici nemají (bohužel i s Fabií se jim občas podaří zabíjet chodce). Ovšem pražští strážníci si užívají jiné Ameriky: vozí se totiž v Hummeru H3.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie