Porsche unikly snímky nového Boxsteru a Caymanu

I mistr tesař se někdy utne. Holadnskému magazinů Autoweek se podařilo na internetových stránkách Porsche zachytit fotografie, které se omylem dostaly do konfigurátoru vozů. Díky malé chybě a tlačítku „print screen“ tak víme, jak budou vypadat Porsche Boxster a Cyman pro rok 2010.

Vydáno: 30.10.2008

Oba vozy, jak je poslední dobou u Porsche zvykem, se změnily jen lehce. Jasná je inspirace Porsche 911 modelové řady pro rok 2009, jehož test jsme vám před nedávnem přinesli. LED svítilny jsou teď totiž na stejném místě jako u 911.

Co je ale mnohem důležitější: na světlo vyplavaly také první spekulace, které hovoří o tom, že by se pod kapotou Porsche Boxster i Cayman mohl objevit zcela nový motor.

Mělo by jít o agregát s objemem 2,9 litru, který by měl ve standardním modelu dosahovat výkonu 265 koní. Ve verzích S by se pak měl dodávat se stejným objemem, ale opepřený o přímé vstřikování. To by pak mohlo znamenat nárůst výkonu až na 320 koní.

V obou případech bude volitelná buď manuální šestistupňová převodovka, nebo letošní novinka v podobě dvojspojkové automatické převodovky PDK. Předpokládáme, že zhruba za měsíc Porsche zveřejní podrobnější informace.

Text: Redakce
Foto: Autoweek

Galerie