Porsche Panamera se oficiálně představí v Šanghaji

Není to tak dávno, co se objevily první oficiální fotografie dlouho očekávaného míšence sedanu a kupé Porsche Panamera. Nebylo ale jasné, kdy se představí veřejnosti hezky na živo. Nyní už to víme. Porsche Panamera si budete moci prohlédnout v dubnu v Šanghaji.

Vydáno: 6.1.2009

Autosalon v čínském velkoměstě proběhne mezi 20. až 28. dubnem. Právě tam by měli lidé poprvé spatřit Porsche Panamera, poprvé do něj usednout a kochat se podivnou kreací, která stále dokáže rozdmýchávat diskuse.

Porsche Panamera je dlouhé 4968 mm, 1920 mm široké a 1420 mm vysoké. Podle oficiálních údajů by měl jeho rozvor činit 2926 mm, což by mohlo znamenat poměrně veliký vnitřní prostor. O hmotnosti se zatím nehovoří, předpokládáme, že by se mohla pohybovat okolo dvou tun.

Slušný základ by měl být šestiválec o objemu 3,6 litru s výkonem rovných 300 koní. V silnější verzi Porsche Panamera S pak najdeme V8 s objemem 4,8 litru a výkonem 400 koní. V nabídce by měla být ještě verze osmiválce se dvěma turbodmychadly Panamera Turbo s výkonem 500 koní. Ačkoliv sešlo z naftového motoru, pod kapotou Porsche Panamera by se mohl později objevit šestiválcový hybridní motor s výkonem 350 koní.

Více informací a fotografie najdete v souvisejících článcích.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie