Porsche Panamera jde do výroby. Montují ho v Lipsku

Továrna v německém Lipsku si kromě velkého SUV Porsche Cayenne přibrala pod svá křídla žhavou novinku ze stáje zuffenhausenské automobilky, sedan-kupé Panamera. Vůz, který se představil 19. dubna na autosalonu v Šanghaji se chystá na náš trh až v září. Ještě do konce roku by se ho mělo prodat 50 kusů.

Vydáno: 15.5.2009

Továrna v Lipsku byla rozšířena o 22 tisíc metrů čtverečních a současně byla zmodernizována její výrobní a logistická koncepce. Tato náročná přestavba neumožňovala během posledních osmi měsíců provádět pravidelné prohlídky. Ty jsou nyní obnoveny a návštěvníci mohou zažít výrobu vůbec prvních modelů Panamera.

Přibližně dvouhodinové prohlídky jsou zcela zdarma. K dispozici jsou zde také jízdy na terénní či závodní trati v SUV Cayenne, a to buď jako spolujezdec nebo řidič.

Porsche Panamera se bude prodávat se současným osmiválcem o objemu 4,8 litru, také ve verzi S a s přeplňovaným Turbo. Na některých trzích se může objevit i s menším přeplňovaným V6 3,0 litru od Audi. Dočkáme se zřejmě také hybridu.

Text: Redakce
Foto: Porsche 

Galerie