Porsche Panamera Cabrio: čtyřdveřový kabriolet bude realitou

Automobilka Porsche prý připravuje kabriolet, odvozený od svého pětidveřového rodinného modelu Panamera. Tato informace se poprvé objevila už před půl rokem, a nyní ji potvrzuje magazín Autocar. Ten se odkazuje na dokumenty z patentového úřadu v USA. Zdá se tak, že otevřené Panamery se opravdu dočkáme.


Vydáno: 15.3.2010

Výroba čtyřdveřového kabrioletu Panamera vypadá jako šílený nápad, a když jsme o něm psali loni poprvé, příliš jsme mu nechtěli uvěřit. Teď ale spekulace potvrzuje magazín Autocar, který přišel se skicou, údajně pocházející z amerického patentového úřadu.

TIP: Přečtěte si test Porsche Panamera Turbo: milovat, nebo nenávidět?

Stahovací střecha by měla být plátěná.

Vzhled Porsche Panamera Cabrio je prakticky stejný, jako pětidveřová Panamera, chybí jen střecha a čelní sklo má větší sklon. Panamera Cabrio by si tak zachovala koncepci čtyř dveří a s ní i vysoký komfort pro celou posádku na úrovni uzavřené karoserie. To nenabízí žádný z konkurentů Panamery.

Karoserie kabrioletu vždy přináší problém s tuhostí karoserie, podle dostupných obrázků navíc Panamera Cabrio nemá žádný B sloupek. Porsche ale prý spoléhá na vysokopevnostní ocel.

Text: Redakce
Foto: Autocar

Galerie