Porsche otevírá muzeum ve Stuttgartu. Velkolepé a reprezentativní

Německý výrobce sportovních aut Porsche otevírá ve Stuttgartu velkolepě koncipované muzeum své značky. Následuje tak řadu ostatních automobilek, které si díky své bohaté historii mohou dovolit předvést zajímavý průřez historií automobilismu. V nové expozici nabídne Porsche 400 exponátů, včetně konceptů a sportovních speciálů.

Vydáno: 31.1.2009

Porsche konečně otevírá své nové muzeum v rodném městě Stuttgart. Podle oficiálních snímků budovy, které najdete pod článkem, by mohl být tento stánek podobně koncipovaný, jako futuristická expozice jiné německé automobilky, BMW. Její „BMW Welt“ v Mnichově je architektonickým skvostem.

Dosud Porsche ve Stuttgartu (v těsné blízkosti výrobních závodů) reprezentovala pouhá jedna místnost se zhruba desítkou exponátů. To bylo pro prestižní automobilku s pověstí i tradicí, jakou má Porsche, téměř nedůstojné.

Nové muzeum, které se veřejnosti otevřelo právě dnes, nabízí na 5600 metrech čtverečních 200 dobových expozic a 80 historických modelů. Celkově je v muzeu k vidění asi 400 exemplářů, včetně konceptů a sportovních speciálů. Samozřejmě je k dispozici i kompletní prohlídka všech sériově vyráběných modelů Porsche.

Muzeum Porsche bude otevřené každý den vyjma pondělků mezi 9.00-18.00 hodin. Vstup stojí 8 eur, děti do 14 let ho mají zdarma.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie