Porsche nabídne zákazníkům zvukově nastavitelný výfuk

Automobilka Porsche vyvinula pro aktuální generaci vozů 911 nový sportovní výfukový systém. Ten umožní svému majiteli nastavit si zvuk jeho 911 přesně podle individuálního vkusu. Stiskem jednoho tlačítka se výfukový systém přepne do speciálního režimu, v němž zní sportovněji a jadrněji.

Vydáno: 29.1.2009

Nový výfukový systém je vyroben z nerezové oceli a lze jej jednoznačně poznat podle páru dvojitých koncovek výfuku se specifickým designem. Srdcem celého systému je dvojice klapek, z nichž každá je umístěna v jednom z hlavních tlumičů výfuku.

Ovládání těchto klapek má na starosti elektronická řídicí jednotka, která je otevře v okamžiku, kdy řidič zvolí emotivnější zvukový projev své 911. Nový výfukový systém se ovládá pomocí samostatného tlačítka na středovém panelu a regulace zvukového projevu reaguje na zatížení a otáčky motoru, stejně tak jako na rychlost jízdy.

 

Cena nového sportovního výfukového systému je stanovena na 1610 Eur. Od dubna bude navíc možné v rámci programu Tequipment objednat si tento výfukový systém také pro již vyrobené vozy Porsche. Na českém trhu bude tato novinka k dostání od února 2009 u oficiálního dovozce značky Porsche do ČR, společnosti Porsche Inter Auto CZ.

Zdroj: TZ Porsche Inter Auto
Foto: Porsche

Galerie