Porsche Cayman a Boxster: facelift pro rok 2009

Už za pár dní se na autosalonu v Los Angeles kromě řady jiných novinek představí také modely Cayman a Boxster. Oba dva prošly menší modernizací, která se týkala nejen vzhledu, ale také pohonného ústrojí. Nově tak budou tyto vozy vybaveny přepracovanými motory a dvouspojkovou převodovkou. 

Vydáno: 20.11.2008

Exteriér skutečně prodělal pouze pár kosmetických změn. Upraveny byly přední světlomety a jak trend dnešní doby velí, Cayman i Boxster dostanou také LED diody pro denní svícení. Změny najdeme i na zadních svítilnách, jiná je koncovka výfuku. Podstatnější část faceliftu musíme ovšem hledat uvnitř vozu. 

V zadní části vozu totiž trůní přepracované ploché šestiválce. Jejich úprava se projevila především na zvýšení výkonu a o něco nižší spotřebě. Základní motorizace má objem 2,9 litru a maximální výkon narostl na 255 koní v případě Boxsteru, respektive 265 koní pokud si zvolíte Cayman. Pro S-verze je připravena přímovstřiková jednotka velikosti 3,4 litru, která poskytne 310 koní (Boxster S) a 320 koní (Cayman S). 

S těmito motory bude spolupracovat dvouspojková převodovka PDK. Ta má za cíl nejen bleskové řazení rychlostí, ale také snížení spotřeby. Podle výrobce vás bude v kombinovaném provozu stát spojení této převodovky s motorem 2,9 l pouhých 8,9 l / 100 km. Znamená to tedy snížení spotřeby o 11% v porovnání se současnou převodovkou Tiptronic. Silnější motor si řekne o 16 % méně, než tomu bylo dosud (9,2 l / 100 km v kombinovaném provozu). 

Vzhledem ke schopnostem vozu to jsou čísla přinejmenším hezká. Totiž pokud je ve voze ona převodovka a systém Launch Control, dostane se Cayman S na stovku už za 4,9 s. V případě šestistupňového manuálu to trvá o sekundu déle.

Novinky najdeme také na podvozku. Pro ještě lepší jízdní vlastnosti bylo upraveno odpružení vozu. Ceny jsou stanoveny pro Evropu na 38 600 Euro za Boxster a 41 700 Euro za Cayman. Verze es jsou samozřejmě dražší. Boxster vás pak vyjde na 46 700 Euro a Cayman na 51 500 Euro. 

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie