Porsche Cayenne Turbo S zrychlí na stovku pod pět sekund

Vedle Škody, která na autosalonu v Pekingu představovala Fabii, se objevila se svým novým vozem také německá automobilka Porsche. Návštěvníci se mohli seznámit s upravenou verzí modelu Porsche Cayenne, jehož parametry budí respekt: 550 koní a maximální rychlost 280 km/h.

Vydáno: 22.4.2008

Na první pohled se může zdát, že Porsche Cayenne Turbo S nenabízí nic nového, ale zdání klame. Exteriér je stejný jako u klasické verze, jedinou novinkou jsou 21palcová litá kola. Opravdová revoluce však proběhla pod kapotou. Ta skrývá úctyhodných 550 koní. Dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,8l vám dopřeje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 vteřin.

Zdá se vám pro SUV výkon zbytečně vysoký? Proč si ale nedopřát při maximálním pohodlí a velikosti prostoru, pocit z bezpečné jízdy, kdy se ručička tachometru může vyšplhat až na 280 km/h. To vše Porsche Cayenne Turbo S nabízí.

Máme dobrou zprávu i pro ekology. Přesto, že se zvýšil výkon, spotřeba paliva a emise zůstaly stejné. V Evropě se budeme moci s tímto modelem setkat už v polovině roku.

Text: Redakce
Foto: automobilemag.com

Galerie